Start Czas na zdrowie

Czas na zdrowie

Festyn Czas Na Zdrowie

Dnia 1 czerwca 2012 r. odbył się w naszej szkole festyn propagujący zdrowy styl życia. Wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy wiele zdrowych potraw – „kanapki pachnące zdrowiem”, sałatki, owocowe koktajle, napoje słodzone miodem, swojskie twarogi, smalec, tarty owocowe i inne. Większość produktów została pozyskana z gospodarstw i przydomowych ogródków.  Uczniowie zaprezentowali przedstawienie w języku angielskim pt.”Czerwony Kapturek”. Każda klasa wytypowała przedstawiciela do programu MAM TALENT. Były piosenki, pokazy taneczne, układy gimnastyczne.  Odbyły się również zawody sportowe, w których zmierzyli się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Ważnym punktem festynu była prezentacja filmu profilaktycznego pt. „Śmietnik w mojej głowie” oraz degustacja przygotowanych potraw (wszystko było pyszne!). Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas następujący goście:  Pani Eliza Ponikowska – Pełnomocnik Wójta ds. Oświaty, Pan Jerzy Śnieg – Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Henryk Ordon – Przewodniczący Rady Gminy, radni powiatu i gminy oraz rodzice. Zabawa była przednia. Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że festyn przekonał nas do zdrowego i aktywnego stylu życia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Więcej…

 

Witaminowa parada

25 kwietnia 2012 r odbyła się w naszej szkole „Witaminowa parada”. Wcześniej ogłoszono, że tego dnia uczniowie maja się przebrać za owoc lub warzywo. Prawie wszyscy uczniowie byli przebrani. Na apelu każde dziecko paradowało przed wszystkimi. Niektóre stroje były bardzo pomysłowe. Po apelu wyruszyliśmy na „Witaminową paradę”. Przewodniczki Zdrowia czuwały nad uczniami. W rękach trzymały instrumenty, którymi robiły wiele hałasu. Przemaszerowaliśmy ulicami wokół szkoły z hasłem na ustach „Czas na zdrowie”. Mieszkańcy Korzeniewa byli zainteresowani paradą. Wychodzili z domów, wyglądali przez okna, zatrzymywały się samochody. Po przemarszu, w niezbyt ładnej pogodzie, wróciliśmy na apel. Uczennica z klasy V została nagrodzona za najładniejszy strój. Była przebrana za dynię.  W nagrodę otrzymała dużą księgę kucharską ze zdrowymi pomysłami na dania. Wszyscy uczniowie otrzymali mały poczęstunek. Po apelu grupy przechodziły do Sali komputerowej na obejrzenie prezentacji multimedialnej.

Więcej…

 

Czas na zdrowie

Nasza szkoła przystąpiła do nowego  projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska „Czas na zdrowie". Łącząc funkcję edukacyjną z elementem międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i dobrą zabawą, projekt promuje ideę zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży.

We współczesnym świecie trudno jest odróżnić prawdziwie wartościowe produkty od sprytnie reklamowanych, niezdrowych żywnościowych „nowinek". Zła dieta szybko zaburza naturalne mechanizmy obronne, a korzystanie z udogodnień cywilizacyjnych staje się przyczyną wielu zdrowotnych schorzeń. Wśród młodzieży, która jest najbardziej podatna na współczesne trendy, należy wykreować modę na zdrowie - to jedno z najpilniejszych zadań współczesnej edukacji. Celem projektu „Czas na zdrowie" jest pomoc placówkom edukacyjnym w realizacji owej misji, poprzez upowszechnienie wiedzy dotyczącej zdrowego życia w jak najszerszym kręgu odbiorców.

Więcej…

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości