Start MISTRZ POLSKI W SP W KORZENIEWIE

MISTRZ POLSKI W SP W KORZENIEWIE

15 września naszą szkołę odwiedził  mistrz Polski juniorów w rzucie oszczepem- Bartosz Kogut. Dzięki pomocy pana Marka Pierepienki udało się przeprowadzić w klasie czwartej lekcję wychowania fizycznego wspólnie z mistrzem. Pan Bartek opowiedział o swojej karierze sportowej, pokazał najważniejsze medale no i oczywiście oszczepy. Później wyszliśmy na boisko i nasz znakomity gość zaprezentował kilka podstawowych ćwiczeń oszczepników przed zawodami oraz oddał kilka rzutów. Na koniec zrobiliśmy sobie wszyscy wspólne zdjęcie.

Bartosz Kogut, urodzony 6 maja 1994 w Kwidzynie . Swoją karierę sportową zaczął od piłki ręcznej u trenera Mieczysława Rutkowskiego w gimnazjum nr 2 w Kwidzynie. Jako młody chłopak próbował swoich sił w wielu dyscyplinach (koszykówka, piłka nożna, siatkówka, pływanie) w których wyróżniał się siłą i koordynacją. Wypatrzony przez trenera Leszka Walczaka podczas zawodów lekkoatletycznych w Gdańsku w których zajął 1 miejsce w rzucie oszczepem i 2 w pchnięciu kulą.

Trener Walczak zobaczył wielki potencjał w młodym sportowcu z Kwidzyna, więc zaproponował Bartoszowi naukę i treningi w szkole sportowej SMS Gdańsk. Bartosz po 3 latach treningów zdobywa mistrzostwo Polski juniorów, wchodzi do kadry Polski i leci na Mistrzostwa Europy we Włoskim Rietti ,kończy zawody w serii A ,w między czasie zdobywa także brązowy medal mistrzostw Polski LZS.

Dobrze rozpoczętą karierę zakończył niestety przedwcześnie z powodu większych i mniejszych urazów.

 

Opracował: Tomasz Serafin

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości