Start Aktualności

Świąteczne kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Dnia  9 stycznia 2020 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Korzeniewie wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu pod opieką p. Jolanty Zbyszyńskiej oraz wychowawcy klasy III – p. Renaty Bednarczyk, a także p. Joanny Roszkowskiej - Chatys udali się do Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Wyjście było włączeniem się w  akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta”, której celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących.

Podczas poświątecznego spotkania odbył się wzruszający koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klasy III. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej  mieli również  okazję usłyszeć kolędy zagrane na saksofonie przez uczennicę klasy VIII Wiktorię Karandziej.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów klasy III przygotowane i podarowane  mieszkańcom domu zostały: kosz obficie wypełniony m.in. słodyczami, owocami, stroikiem  wykonanym  przez p. Magdalenę Knabe, ciastem upieczonym  przez p. Marię Dorszewską. Ten świąteczny dar wywołał  ogromną radość.

Serdecznie dziękujemy uczniom  i ich rodzicom za bezinteresowną pomoc oraz zaangażowanie w przygotowanie  tego podarunku.

Opracowała: J. Zbyszyńska

J. Roszkowska – Chatys

R. Bednarczyk

 

Więcej…

 

Drodzy Rodzice!

Nad zapewnieniem  bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie ferii czuwają różne instytucje, do których  zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc. Korzystajcie Państwo  z wszelkich powszechnie dostępnych źródeł informacji  o organizatorach  wypoczynku.

Poradnik Ministerstwa Edukacji Narodowej „O czym warto pamiętać przed feriami”:

https://archiwum.men.gov.pl/wp-content/uploads/2018/05/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_2018.pdf

Informacje dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży na stronie Kuratorium:

http://www.kuratorium.gda.pl/wypoczynek-dzieci-i-mlodziezy/

Uzyskiwanie informacji z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym:

http://www.kuratorium.gda.pl/uzyskiwanie-informacji-w-rejestrze-sprawcow-przestepstw-na-tle-seksualnym/

Więcej…

 

Bezpieczne Ferie zimowe

W dniu 8.01.2020 r. odwiedzili nasza szkołę dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji   z Kwidzyna asp.sztab. Artur Mosakowski i sierż.sztab. Łukasz Brzozowski .
W trosce o bezpieczeństwo dzieci  Panowie przeprowadzili  w każdej klasie  wartościowe pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach niebezpiecznych w ruchu drogowym, podczas  pobytu w górach, zachowania się na lodzie, a także o czyhających innych ewentualnych zagrożeniach podczas odpoczynku na  feriach zimowych.

Pedagog szkolny Dorota Zaze

 

Więcej…

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

28 i 29 stycznia w naszej szkole odbędzie się zabawa karnawałowa.

I. 28 stycznia - KLASY I-IV ( w klasach) -10.00-12.00

II. 29 stycznia - KLASY V-VIII ( na korytarzu) 12.00-15.00

Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy( udziału w konkursach i przebrania się). W tym roku motywem przewodnim są postacie fikcyjne z bajek, książek itp.

OPIEKUNOWIE SU

Opracował: Tomasz Serafin

 

Ferie 2020.

 

 

Ferie 2020

Drodzy uczniowie i rodzice.

Proszę o zapoznanie się z ofertą Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kwidzynie w okresie ferii zimowych.

 

Profilaktyczna jesień w klasie V

Uczniowie klasy V w okresie od 14 października 2019 r. do 10 grudnia 2019 r. realizowali program wychowawczo – profilaktyczny ,,Profilaktyczna jesień’’, w ramach którego odbyły się między innymi zajęcia z wychowawcą, których celem było zapoznanie uczniów z mechanizmem uzależnienia od alkoholu i wpływie alkoholu na organizm człowieka, z techniką zachowań asertywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia, z naciskiem na zdrowe odżywianie jako alternatywę do niezdrowego alkoholu; zajęcia z pedagogiem i psychologiem, które skupione były wokół problemu radzenia sobie z trudnymi emocjami bez uciekania się do przemocy lub stosowania substancji psychoaktywnych oraz pozytywnych relacji w rodzinie, klasie i szkole, a także budowania pozytywnego obrazu siebie. Atrakcją programu było niewątpliwie  wspólne przygotowanie zdrowego śniadania.
Oprac. M. Dolatta

 

Więcej…

 

NAUKA PŁYWANIA

W I półroczu roku szkolnego 2019/2020 odbywały się zajęcia na basenie dla klasy III. Zajęcia prowadził Pan Tomasz Serafin, a opiekunem była Pani Renata Bednarczyk.

Zajęcia sportowe dla uczniów były organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Opracował: Tomasz Serafin

 

Życzenia świąteczne

Na zbliżające się Święta

pragnę złożyć życzenia

przeżywania Bożego Narodzenia

w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Nowy Rok 2020

niech będzie

czasem pokoju oraz realizacji osobistych

i zawodowych zamierzeń.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeniewie

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości