Start Aktualności

Klasa VII w Zielonej Szkole w Brachlewie

Od 16 do 18 września 2020 r.  klasa VII przebywała na zajęciach ekologicznych w Zielonej Szkole w Brachlewie. Uczniowie z zachowaniem obostrzeń sanitarnych zgłębiali tajniki biologii w atrakcyjny sposób. Uczestniczyli m.in. w leśnych wyprawach pogłębiających  wiedzę przyrodniczą. Poza tym mieli okazję miło spędzić czas z Panią Dyrektor Aliną Urbańską, która odwiedziła ich w czasie zabaw integracyjnych. Uczniowie klasy siódmej wspólnie przygotowali ognisko, piekli kiełbaski, bawili się grami planszowymi, poprawiali kondycję fizyczną w czasie zajęć sportowych(jedne z nich poprowadził P. Tomasz Serafin). Był to dobry czas na budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami.

Opiekunowie: P. Halina Rybarczyk, P. Dorota Zaze, P. Marzena Smolińska.

 

Więcej…

 

NARODOWE CZYTANIE

W tym roku podczas prezydenckiej akcji wspólnego czytania lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu zostało ukończone w grudniu 1834 roku, a wydane pięć lat później w Paryżu. Dramat powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów.

Prezydent RP Andrzej Duda skierował specjalne przesłanie, w którym zachęcał do udziału w akcji:

– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

Nasza szkoła także przyłączyła się do akcji wspólnego czytania. W piątek 4 września goście w osobach p. Marzena Laskowska – dyr. Przedszkola w Korzeniewie, Renata Krupa – przewodnicząca komisji spraw społecznych, oświaty, kultury i sportu, a także sołtys naszej wsi, p. Joanna Jezierska – pracownik Muzeum w Kwidzynie oraz p. Alina Urbańska – dyr. szkoły  zaprosiły do wysłuchania fragmentów słynnego dramatu.

Po wysłuchaniu fragmentów Balladyny został przeprowadzony konkurs czytania ze zrozumieniem w klasach IV – VIII, a klasy II – III wykonały prace plastyczne dotyczące czytanego tekstu. Tytuł Mistrza Czytania ze Zrozumieniem otrzymał Mateusz Dawert – uczeń klasy VII, a wyróżnieni zostali: Marta Keslinke – kl. V, Grzegorz Dąbek – kl. VI, Maks Muszyński – kl.VIII, Karol Dombrowski – kl.VIII, Aedhan Pobudkiewicz – kl.VII, Rosali Plichta – kl.VII. Ponadto nagrody w konkursie plastycznym otrzymali: Kuba Chmiel – kl.IV, Wiktora Włodarczyk – kl.IV, Lena Zbyszyńska – kl.II, Dominik Schodowski – kl.II, Martyna Wudarczyk – kl.II, Wiktoria Świderska – kl.III, Anna Włodarczyk – kl.III i Zuzanna Gostumska kl.III. Gratulujemy!

Wierzymy, że spotkamy się  również w przyszłym roku wspólnie czytając „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

 

Organizatorzy

Anna Hals

Halina Rybarczyk

 

Więcej…

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy  Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie i pracownicy szkoły świętowali ten dzień, zakładając strój w  kropki.

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce

Bartosz Dudek  kl. I

Paulina Dudek  kl. V

Maja Krupa kl. IV

II miejsce

Natalia Lech kl. I

Łukasz Bęc kl. IV

Natalia Dudek kl. I

III miejsce

Anna Włodarczyk kl. III

Lena Zbyszyńska kl. II

Maja Bęc kl. II

IV miejsce

Maja Walendzis kl. II

Kaja Kiepulska kl. I

Aleksandra Wojciechowska kl. I

 

Za zaangażowanie pozostałym uczniom także wręczono nagrody.

Dziękujemy za miłą zabawę.

Organizatorki: Jolanta Zbyszyńska

Marzena Smolińska

Więcej…

 

ZAJĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

SKS,GK

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

PONIEDZIAŁEK DZIECI-  GODZ. 12.40 - 13.25

PROWADZĄCY: TOMASZ SERAFIN

 

ŚRODA  DZIECI - GODZ. 11.50 – 12.35

PROWADZĄCY: TOMASZ SERAFIN

 

 

 

UDZIAŁ W PROGRAMIE „SKS”

WTOREK DZIECI - GODZ. 12.40 – 13.40

PROWADZĄCY: TOMASZ SERAFIN

 

ŚRODA DZIECI - GODZ. 12.30 – 13.30

PROWADZĄCY: TOMASZ SERAFIN

 

 

CZWARTEK DZIECI - GODZ. 13.25-14.25

PROWADZĄCY: TOMASZ SERAFIN

 

PIĄTEK  DZIECI - GODZ. 12.35-13.35

PROWADZĄCY: TOMASZ SERAFIN

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt z p. Tomaszem Serafinem.

Tel: 667015957

 

ZAPRASZAMY!

We wtorek (15.09) o godzinie 11.50 na sali gimnastycznej  SP w Korzeniewie odbędzie się spotkanie ze znanym sportowcem (mistrzem Polski). Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

 

Opracował: Tomasz Serafin

 

Narodowe Czytanie 2020

4 i 5 września 2020 r. odbędzie się w naszej szkole akcja pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej pn. „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytamy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

„Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji  w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem”.

Źródło: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,1922,narodowe-czytanie-2020-juz-w-najblizsza-sobote.html

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

1 września 2020 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole inaczej niż zwykle. Uczniowie klas II-VIII spotkali się  w swoich klasach z wychowawcami, a uczniowie pierwszej klasy wspólnie z rodzicami przywitali nowy rok szkolny na sali gimnastycznej. W programie uroczystego rozpoczęcia roku znalazły się m. in. : uczczenie minutą ciszy ofiar II wojny światowej w związku z  81. Rocznicą jej wybuchu, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, pogadanka nt. zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 oraz sprawy organizacyjne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Więcej…

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

informuję, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021  w Szkole Podstawowej w Korzeniewie odbędzie  się  1 września 2020 r.(wtorek) o godz. 8.30.

Proszę o przybycie do szkoły osób zdrowych, które nie mają objawów infekcji dróg oddechowych i nie przebywają w kwarantannie lub nie są pod nadzorem epidemiologicznym albo izolacji domowej.

Do szkoły należy wejść w maseczce i dokonać dezynfekcji rąk. Obowiązek dotyczy uczniów, nauczycieli, rodziców(opiekunów) i wszystkich innych osób wchodzących do budynku.

Tego dnia uczniów obowiązuje strój galowy.

Serdecznie zapraszam uczniów klasy I  na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego do sali gimnastycznej   na godz. 8.30. Uczniowi może towarzyszyć jeden rodzic(opiekun).

Uczniowie klas II-VIII przechodzą do swoich klas z wychowawcami. Spotkania w klasach planowane są w godz. 8.30-9.15. Rodzice(opiekunowie) nie wchodzą  do szkoły. Oczekują  na dzieci przed szkołą.

W programie uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego znajdą się m.in.: uczczenie minutą ciszy  ofiar II wojny światowej w związku z 81. rocznicą jej wybuchu, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, pogadanka nt. zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii COVID-19 oraz sprawy organizacyjne.

Po uroczystym powitaniu nowego roku szkolnego uczniowie miejscowi mogą iść do domu. Uczniowie dojeżdżający zostaną rozwiezieni. Jeżeli uczeń przyjedzie  lub przyjdzie do szkoły samodzielnie, a jest uczniem dojeżdżającym, obowiązkowo powinien posiadać zezwolenie rodziców (opiekunów). Na zezwoleniu powinna być data, rodzaj pozwolenia i czytelny podpis rodzica (opiekuna).

DOWOZY

Autobus  dowiezie uczniów do szkoły na ok.8.15 i rozwiezie po zakończonej uroczystości ok. godz. 9.45.

Rozkład jazdy autobusów podaję poniżej.

Życzę  radosnego i bezpiecznego powrotu do szkoły.

 

Dyrektor szkoły

Alina Urbańska

 

Godziny kursowania autobusu szkolnego

Informuję, że od 1 września 2020 r. godziny kursowania   autobusu szkolnego będą  podobne jak w   ubiegłym roku szkolnym.

Trasa 1: Grabówko Centrum 7.25, następnie Mareza Centrum 7.40, około 7.50 Mareza Przedszkole (ul. Długa i ul. Nadrzeczna), Mareza Palarnia i Mareza Kwiatowa (ok. 7.54). Dojazd do szkoły około godziny 8.00.

Trasa 2: Mareza Centrum 7.29, Mareza Osiedle  około 7.34 i Korzeniewo Cegielnia 7.35 w kierunku szkoły.

Trasa 3: Korzeniewo 7.37, Lipianki  Most około 7.39, Gniewskie Pole 7. 44 (za wałem), Pastwa 7.48, następnie przez Gniewskie Pole i Lipianki do szkoły około 7.58.

Jednocześnie proszę, aby oczekiwać na przystanku  kilka minut wcześniej niż planowane są godziny odjazdu.

Powyższe godziny odjazdu mogą ulec zmianie.

 

Dyrektor Szkoły

Alina Urbańska

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości