Start Aktualności

Szopka Bożonarodzeniowa

I miejsce   – Wojciech Chmiel

Zuzanna Jaworska

 

II miejsce  - Weronika Wałaszewska

Kuba Chmiel

Patryk Lagowski

 

III miejsce – Szymon Dorszewski

Michał Nowak

Zofia Tyrau

Maja Krupa

Wiktoria Marut

Marcin Lagowski

Rosalie Plichta

Lena Czumiel

Sandra Łojewska

Konrad Wiśniewski

 

VIII Gminny Konkurs na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”

Dnia 8 grudnia 2017r. w świetlicy środowiskowo – oświatowej w Rakowcu roztrzygnięto konkurs  na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”. Uczniowie naszej szkoły – Mikołaj Zieleń, Patryk Zieleń i Stanisław Zieleń otrzymali w tym konkursie udział.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Postać Niezwykłego Św. Mikołaja”

I miejsce       – Miłosz Szymański kl. III

III miejsce     – Zofia Tyrau kl. I

Wyróżnienie  – Justyna Browalska kl. I

 

Mikołajki

6 grudnia 2017 roku Samorząd Uczniowski zorganizował mikołajki. Mikołaj odwiedził klasy I-III. Dzieci śpiewały piosenki, mówiły wiersze i robiły sobie zdjęcia z Mikołajem. Po południu o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyły się mikołajki dla wszystkich dzieci z Korzeniewa i okolic. Organizatorami imprezy byli: sołtys wsi Korzeniewo P. Renata Krupa, Biblioteka Publiczna w Korzeniewie, GOK oraz Szkoła Podstawowa w Korzeniewie. Uczniowie naszej szkoły przygotowali występ artystyczny pod kierunkiem Pani Anny Świderskiej. Wiktoria Karandziej i Kacper Gubiec wykonali kilka kolęd, wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Później Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom słodkie upominki.

 

Więcej…

 

Koncert bożonarodzeniowy

Dnia 12.12.2017r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Korzeniewie odbędzie się koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu chóru „Harfa” oraz uczniów Wiktorii Karandziej
i Kacpra Gubiec.

Zapraszamy rodziców, opiekunów oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Korzeniewie do udziału w uroczystości.

Szkoła nie zapewnia dowozu i odwozu uczniów.

Organizatorzy: Anna Szumlak, Jolanta Zbyszyńska

 

OGŁOSZENIE

Wszystkich chętnych uczniów klas IV-VII i ich rodziców zapraszamy do udziału

w IV edycji konkursu „Myślimy i ćwiczymy”, która odbędzie się 10.03.18r.

o godz. 10.00 w naszej szkole.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

Więcej…

 

Mikołajki

6 grudnia 2017 r o godzinie 17.00 w naszej szkole (sala gimnastyczna, wejście od strony boiska) odbędą się mikołajki. Organizatorem imprezy jest GOK, sołtys wsi Korzeniewa p. Renata Krupa, Biblioteka Publiczna w Korzeniewie oraz Szkoła Podstawowa w Korzeniewie.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami, Dziadkami do wspólnej zabawy.

Odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci uczestniczących w mikołajkach ponoszą opiekunowie, którzy zobowiązani są również do opieki nad dziećmi w czasie drogi na zabawę i powrotu z niej.

Organizatarzy

 

ANDRZEJKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE SPOTKANIE W KOMNACIE TAJEMNIC

27 XI 2017 bibliotekarz zaprosił wszystkie klasy na wspólne wróżby. Czarownice i wróżki przepowiadały przyszłość każdemu uczniowi. począwszy od zawodu, jaki będą wykonywać w  przyszłości po powodzenie w życiu osobistym.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym krokiem, żeby potem w ciszy i zadumie wspominać bliskich, którzy odeszli. Koniec listopada także jest wyjątkowy. Właśnie zbliżają się ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole! W tym dniu tj 27 listopada 2017 r. biblioteka szkolna przeobraziła się w komnatę tajemnic, gdzie wróżki przepowiadały przyszłość dzieciom z klas I-VII.

Obchodzone w Polsce od kilku pokoleń, nie tracą na popularności, choć trwają nieco w cieniu nadchodzących i wszechobecnych Świąt Bożego Narodzenia.
Nasze babcie nie świętowały Andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.
Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą.
Wszystko z przymrużeniem oka i „przecież to tylko zabawa”, ale… Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat.

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” – życzymy wszystkim zdrowego, szczęśliwego i udanego roku!!!

Więcej…

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Termin: 27.11.2017(poniedziałek)od godz. 12.40 do15.00

Miejsce: korytarz szkolny

Organizator: Samorząd Uczniowski

Prowadzący: Kacper Gubiec –Przewodniczący SU

Uczestnicy: uczniowie klas IV-VII

Przebieg: W poniedziałek 27 listopada w naszej szkole odbędzie się dyskoteka andrzejkowa, którą poprowadzi Kacper Gubiec. Zapraszamy wszystkie osoby chętne z klas IV-VII do wzięcia udziału w dyskotece. Gwarantujemy dobrą zabawę i ciekawe konkursy. Udział w dyskotece każdy uczeń zgłasza swojemu wychowawcy. Wychowawcy odpowiadają za swoich uczniów przez całą imprezę, aż do odwozu.

Uwaga:

W poniedziałek wszyscy uczestnicy dyskoteki po piątej lekcji udają się do swojej klasy, gdzie wspólnie z wychowawcą przygotowują sobie poczęstunek. Pozostali uczniowie mają zajęcia i wracają do domu zgodnie z planem. Wszyscy uczniowie(dojeżdżający) uczestniczący w dyskotece wracają do domu po godz. 15.00 ( II kurs).

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości