Start Strona główna

Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy V. Zaprezentowany został spektakl pt. ,,Nadchodzi Dzień Nauczyciela''. Oprócz spektaklu można było obejrzeć układ taneczny wykonany przez dziewczęta z klasy IV. Nie zabrakło również naszych muzycznych talentów. Miło było posłuchać dźwięków akordeonu, saksofonu czy keyboardu. Zwieńczeniem akademii było wręczenie kwiatów i podziękowania skierowane do nauczycieli i pracowników szkoły oraz słodki poczęstunek od uczniów Nikodema i Wiktorii Karandziej.

Oprac. M. Dolatta

Więcej…

 

III Powiatowy Konkurs Literacki

Pod koniec czerwca w Kwidzyńskich Szkołach Społecznych odbyło się rozstrzygnięcie III Powiatowego Konkursu Literackiego ,,Najpiękniejsza baśń''. Naszą szkołę reprezentowały prace Julii Sandeckiej, Miłosza Szymańskiego i Jakuba Olszewskiego. Baśnie miały przyjąć formę książki z ilustracjami. Ocenie podlegały: cechy baśni, oryginalność, samodzielność, szata graficzna, poprawność językowa, ortograficzna i interpunkcja, tekst baśni. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Jakub Olszewski za swoją baśń ,,Rodzina''. Gratulujemy!

Oprac. M. Dolatta

Więcej…

 

MISTRZOSTWA GMINY KWIDZYN W BABINTONIE

5 października w Szkole Podstawowej w Janowie zostały rozegrane MISTRZOSTWA GMINY KWIDZYN w babintonie. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Gostumska, Agata Gubiec (Korzeniewo I-dz), Wiktoria Marut, Wiktoria Karandziej (Korzeniewo II-dz), Karol Dombrowski, Jan Szumalski (Korzeniewio I-ch). Najlepiej wypadły: Agata Gubiec i Martyna Gostumska (III- miejsce, brązowy medal) pozostałe drużyny zajęły (V-miejsce).

Opracował: Tomasz Serafin

 

 

MISTRZOSTWA GMINY KWIDZYN W UNIHOKEJA

30 września odbyły się mistrzostwa gminy Kwidzyn w unihokeja w Nowym Dworze. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej . Drużyna chłopców grała w składzie: Mikołaj Zieleń, Karol Koban, Maciej Gniadek, Bartosz Schramke, Mateusz Szramka, Jan Szumalski, Karol Dombrowski i zajęła IV miejsce. Drużyna dziewcząt grała w składzie: Wiktoria Karandziej, Agata Gubiec, Oliwia Skrzypek, Daria Kuriata, Wiktoria Marut, Dominika Szawardak, Martyna Gostumska i zajęła III miejsce.

Opracował: Tomasz Serafin

 

Uwaga Rodzice/Opiekunowie

Informujemy, że z dniem 1 października 2019r. zmianie uległ rozkład jazdy autobusów. Zmiana ta dotyczy przesunięcia godziny dowozów z opiekunem p. Tomaszem Ciarkowskim przewożących uczniów na trasie Kwidzyn – Mareza – Korzeniewo – Lipianki – Gniewskie Pole z godz. 7:00 na godz. 7:10 oraz na trasie Kwidzyn – Mareza – Obory – Nowy Dwór – Korzeniewo z godz. 7:05 na godz. 7:20 z opiekunem p. Romanem Makowskim.

Zmianie również uległa godzina odjazdu w piątki – z godz. 15:05 na godz. 14:25 w stronę Lipianki – Gniewskie Pole oraz z godz. 15:40 na godz. 14:55 w stronę Marezy.

Dyrektor szkoły

Alina Urbańska

 

Artystyczne doradztwo zawodowe pierwszego dnia jesieni

23 września 2019 r. uczniowie klasy szóstej  artystycznie przywitali jesień. Bawiąc się we florystów razem z rodzicami i nauczycielami, przygotowali jesienny wystrój klasy. Spotkanie było wspaniałą okazją do poznania predyspozycji zawodowych i niecodzienną lekcją plastyki pod kierunkiem Pani Anny Świderskiej.

Praktycznych florystycznych wskazówek udzielały Panie: Anna Skorupska-Plichta, Edyta Dawert oraz Anna Dorszewska.

Klasa szósta wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują Paniom za poświęcony czas, materiały plastyczne  oraz ciekawe pomysły.

Oprac. H. Rybarczyk

 

Więcej…

 

Sprzątanie Świata

20.09.2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się do akcji „Sprzątania Świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

Nawiązując do tego hasła uczniowie klasy VI uczęszczający na koło biologiczne przygotowali krótki apel. Celem tego wydarzenia było uświadomienie wszystkim widzom w jaki sposób można łatwo przyczynić się do ograniczenia produkcji odpadów w naszych domach.

Potem uczniowie wraz z opiekunami udali się w przydzielone do sprzątnięcia sektory Korzeniewa.

Dominika Matusiak

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości