Start Strona główna

Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

Świąteczne kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie

Dnia  9 stycznia 2020 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Korzeniewie wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu pod opieką p. Jolanty Zbyszyńskiej oraz wychowawcy klasy III – p. Renaty Bednarczyk, a także p. Joanny Roszkowskiej - Chatys udali się do Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Wyjście było włączeniem się w  akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na święta”, której celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących.

Podczas poświątecznego spotkania odbył się wzruszający koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klasy III. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej  mieli również  okazję usłyszeć kolędy zagrane na saksofonie przez uczennicę klasy VIII Wiktorię Karandziej.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów klasy III przygotowane i podarowane  mieszkańcom domu zostały: kosz obficie wypełniony m.in. słodyczami, owocami, stroikiem  wykonanym  przez p. Magdalenę Knabe, ciastem upieczonym  przez p. Marię Dorszewską. Ten świąteczny dar wywołał  ogromną radość.

Serdecznie dziękujemy uczniom  i ich rodzicom za bezinteresowną pomoc oraz zaangażowanie w przygotowanie  tego podarunku.

Opracowała: J. Zbyszyńska

J. Roszkowska – Chatys

R. Bednarczyk

 

Więcej…

 

Drodzy Rodzice!

Nad zapewnieniem  bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie ferii czuwają różne instytucje, do których  zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc. Korzystajcie Państwo  z wszelkich powszechnie dostępnych źródeł informacji  o organizatorach  wypoczynku.

Poradnik Ministerstwa Edukacji Narodowej „O czym warto pamiętać przed feriami”:

https://archiwum.men.gov.pl/wp-content/uploads/2018/05/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_2018.pdf

Informacje dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży na stronie Kuratorium:

http://www.kuratorium.gda.pl/wypoczynek-dzieci-i-mlodziezy/

Uzyskiwanie informacji z Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym:

http://www.kuratorium.gda.pl/uzyskiwanie-informacji-w-rejestrze-sprawcow-przestepstw-na-tle-seksualnym/

Więcej…

 

Bezpieczne Ferie zimowe

W dniu 8.01.2020 r. odwiedzili nasza szkołę dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji   z Kwidzyna asp.sztab. Artur Mosakowski i sierż.sztab. Łukasz Brzozowski .
W trosce o bezpieczeństwo dzieci  Panowie przeprowadzili  w każdej klasie  wartościowe pogadanki na temat zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach niebezpiecznych w ruchu drogowym, podczas  pobytu w górach, zachowania się na lodzie, a także o czyhających innych ewentualnych zagrożeniach podczas odpoczynku na  feriach zimowych.

Pedagog szkolny Dorota Zaze

 

Więcej…

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

28 i 29 stycznia w naszej szkole odbędzie się zabawa karnawałowa.

I. 28 stycznia - KLASY I-IV ( w klasach) -10.00-12.00

II. 29 stycznia - KLASY V-VIII ( na korytarzu) 12.00-15.00

Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy( udziału w konkursach i przebrania się). W tym roku motywem przewodnim są postacie fikcyjne z bajek, książek itp.

OPIEKUNOWIE SU

Opracował: Tomasz Serafin

 

Ferie 2020.

 

 

Ferie 2020

Drodzy uczniowie i rodzice.

Proszę o zapoznanie się z ofertą Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kwidzynie w okresie ferii zimowych.

 

Profilaktyczna jesień w klasie V

Uczniowie klasy V w okresie od 14 października 2019 r. do 10 grudnia 2019 r. realizowali program wychowawczo – profilaktyczny ,,Profilaktyczna jesień’’, w ramach którego odbyły się między innymi zajęcia z wychowawcą, których celem było zapoznanie uczniów z mechanizmem uzależnienia od alkoholu i wpływie alkoholu na organizm człowieka, z techniką zachowań asertywnych oraz promowanie zdrowego stylu życia, z naciskiem na zdrowe odżywianie jako alternatywę do niezdrowego alkoholu; zajęcia z pedagogiem i psychologiem, które skupione były wokół problemu radzenia sobie z trudnymi emocjami bez uciekania się do przemocy lub stosowania substancji psychoaktywnych oraz pozytywnych relacji w rodzinie, klasie i szkole, a także budowania pozytywnego obrazu siebie. Atrakcją programu było niewątpliwie  wspólne przygotowanie zdrowego śniadania.
Oprac. M. Dolatta

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości