Start Dwudniowa wycieczka do Warszawy

Dwudniowa wycieczka do Warszawy

14 i 15 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Warszawę.

Największą atrakcją tej wycieczki była wizyta w Teatrze 6. piętro, gdzie uczestnicy wyjazdu obejrzeli sztukę Antoniego Czechowa pt. „Wujaszek Wania”  w obsadzie:

Wujaszek - Wojciech Malajkat

Sieriebriakow - Piotr Machalica

Helena - Anna Dereszowska

Astrow - Michał Żebrowski

Sonia - Dorota Krempa

Matka - Joanna Żółkowska

Tieliegin - Janusz Chabior

Niania - Irena Jun

Po spektaklu uczniowie spotkali się z kilkoma aktorami (mi. in. z Michałem Żebrowskim) zrobili sobie z nimi zdjęcia i dostali autografy. Radość tej chwili podsycała sceneria wokół Pałacu Kultury i Nauki oraz kolorowe światła dużego miasta wieczorem.

 

W czasie wycieczki, chcąc uczcić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, uczniowie zwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak, w zadumie stanęli przy Pomniku Bohaterów Getta oraz przeszli fragmentem chodnika wzdłuż muru getta symbolicznie zaznaczonego betonowymi płytami  z żeliwnym napisem: MUR GETTA 1940/GHETTO WALL 1943 . W  tych miejscach złożyli kwiaty.

Więcej  o Pawiaku  na stronach:

http://www.muzeum-niepodleglosci.pl/pawiak/historia-pawiaka/pawiak-1939-1944/

http://www.muzeum-niepodleglosci.pl/pawiak/historia-pawiaka/pawiak-1835-1939/

W czasie zwiedzania stolicy uczniowie podziwiali Starówkę, gdzie przysłuchiwali się katarynce. Wspominali, że niedawno w szkole słuchali  o niej z okazji Narodowego Czytania. Przeszli także po dziedzińcu Zamku Królewskiego, usiedli pod Kolumną Zygmunta III Wazy i…odbyli, oczywiście,  podróż ruchomymi schodami. Spacerowali  również Łazienkami Królewskimi i podziwiali przepiękne budowle oraz przyrodę.

Więcej  o Łazienkach Królewskich: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/historia

W programie wycieczki znalazła się na prośbę uczniów także wizyta w galerii handlowej. Tym razem była to Arkadia. Według uczniów-najlepsza galeria.

Noc pod czujnym okiem opiekunów(Pani Dyrektor Aliny Urbańskiej, Pani Doroty Zaze, Pani Jolanty Zbyszyńskiej oraz Pani Haliny Rybarczyk) uczniowie spędzili  w przemiłym hostelu na Muranowie.

W drodze powrotnej podziwiali Ośrodek Chopinowski w Szafarni, w której wielki polski kompozytor spędzał wakacje.

Więcej o ośrodku: http://www.szafarnia.art.pl/chopin-u-nas/

Oprac. H. Rybarczyk

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości