Start Dzień Języków

Dzień Języków

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w zadaniach językowych już przez cały miniony tydzień. Otóż wykonali oni flagi wybranych przez siebie krajów, odszukali formy powitania w języku danego kraju, wykonali gazetkę ścienną oraz wzięli udział w quizach wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz niemieckojęzycznych. Pani Anna i Pani Lidia przeprowadziły w ramach lekcji językowych w klasach warsztaty pełne ciekawostek i nowinek realioznawczych. Zapraszamy na krótką fotorelację …

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów.
To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.

Zapamiętajmy! Europejski Dzień Języków, a nie Europejski Dzień Języków Obcych. Rada Europy nie podkreśla jedynie znaczenia nauki języków obcych; chodzi jej raczej o zaakcentowanie wszelkiej różnorodności językowej, a więc promowanie WSZYSTKICH języków, w tym języka ojczystego i migowego.

Opr. L. Banaś, A. Szumlak

 


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości