Start Aktualności

Samorząd Uczniowski

Protokół  z przeprowadzenia wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023.
Porządek spotkania:
1. Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Ad.1.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się dnia 26 września 2022 roku. Głosowali uczniowie klas III-VIII. Komisja wyborcza pracowała w składzie:
1. Dyrektor Szkoły Alina Urbańska - przewodnicząca
2. Halina Rybarczyk - członek
3. Marzena Smolińska - członek
Zgłoszonych do wyborów zostało 5 kandydatów:  Martyna Wudarczyk kl. IV, Mateusz Krupa kl. V,  Martyna Kamińska kl. VI, Weronika Wałaszewska kl. VI, Alicja Grąbkowska kl. VI
Każdy uczeń otrzymał przygotowaną przez komisję kartę do głosowania, na której zakreślił nazwisko wybranego przez siebie kandydata. Karty wrzucano do przygotowanej urny. Po głosowaniu komisja zliczyła oddane głosy. Oddano na kandydatów do pracy w SU 109 głosów, w tym ważnych - 108,  a nieważnych -1.
Wśród kandydatów do pracy w SU największą liczbę głosów otrzymała uczennica klasy VI – Weronika  Wałaszewska (45) , która została przewodniczącą . Jej zastępcami zostali: uczennica klasy IV Martyna Wudarczyk  (34) oraz uczeń klasy V – Mateusz Krupa  (30).  Pozostali kandydaci będą pełnili role doradczą jako członkowie  Samorządu Uczniowskiego . Wybory przebiegły bez zakłóceń.

Protokołowała Marzena Smolińska

 

Więcej…

 

Program English Teaching

Szanowni Rodzice, od tego roku uczniowie klasy 4  będą realizować program nauki języka angielskiego wspierany przez English Teaching.

Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. We wszystkich naszych działaniach na pierwszym miejscu stawiany jest  rozwój kompetencji językowych dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i z małych miejscowości.

Koordynator Natalia Kędziora

www.englishteaching.org.pl

 

Projekt INNES – „Bees”

Innowacyjna Edukacja Szkolna

Partnerem programu INNES jest norweska organizacja pozarządowa ByBi z siedzibą w Oslo działająca na rzecz zwiększania wiedzy i świadomości na temat znaczenia pszczół w funkcjonowaniu ekosystemów zamieszkałych przez ludzi. Projekt INNES jest komplementarny zProgramem English Teaching w ramach którego w szkole prowadzony jest projekt „English Team”.

Organizacja ByBi w Norwegii zainicjowała „pszczelą autostradę” prowadzącą przez Oslo, zbudowała schronienie dla dzikich zapylaczy, wykształciła setki nowych pszczelarzy. We współpracy z Norweskim Instytutem Nauk Przyrodniczych prowadzi badania dotyczące dekodowania i znaczenia tańców pszczół. Posiada szereg uli w całym mieście, w tym między innymi na dachu budynków BI, The Hub, Storebrand oraz w siedzibie organizacji mieszczącej się na królewskiej farmie Bygdø – oficjalnej letniej rezydencji Króla Norwegii, ma swoje pasieki w parkach królewskich i co roku zbiera około 750 kilogramów „miodu miejskiego”.

W naszej szkole zostaną przeprowadzone zajęcia promujące wartość pszczół oraz korzyści płynące z ich pracy.  Zostałam zaproszona na wizytę studyjną do Oslo, gdzie zapoznałam się z tym ciekawym nurtem w edukacji. Nabyta wiedza i doświadczenie zostanie przekazane uczniom szkoły.

Koordynator projektu Natalia Kędziora

 

 

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Jego celem jest ukazanie znaczenia uczenia się języków obcych i zachęcenie do ich nauki oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Z okazji tego dnia klasa 4 wykonała plakaty.

Koordynator Natalia Kędziora

 

 

„Muralowa historia Korzeniewa” GRUPA NIEFORMALNA „MY W KORZENIEWIE”

21 września 2022 r.  w szkolnej bibliotece w ramach realizacji projektu „Lokalne Inicjatywy w Gminie Kwidzyn 2022” odbyło się spotkanie związane z historią regionu. Uczniowie  wcielili się w role projektantów i pod okiem nauczycieli oraz inicjatorów inicjatywy zaczęli projektować makietę Korzeniewa z ciekawymi miejscami historycznymi. Było dużo wycinania, klejenia, malowania i artystycznego nieładu! Już za tydzień ciąg dalszy zajęć!

Podczas realizacji zajęć pomocą służyły Panie Ewa Łozińska – pracownik GOK-u, Renata Krupa – sołtys wsi Korzeniewo, Anna Świderska – nauczyciel plastyki i bibliotekarz – Anna Hals.

 

Opracowała Anna Hals

 

Więcej…

 

Uwaga

Ogłaszamy akcję Kasztan.
Zachęcamy wszystkich do zbierania kasztanów na rzecz bezdomnych zwierząt, które są pod opieką Przytuliska Miłosna. Proszę o dostarczenie kasztanów do klas. Klasa, która uzbiera najwięcej kasztanów zostanie wyróżniona i nagrodzona. Kasztany zostaną oddane do skupu, a za uzyskane fundusze zostaną zakupione Vouchery na leczenie zwierząt. Akcja trwa do końca października.

Opiekunowie Koła Wolontariatu:
Jolanta Zbyszyńska, Marzena Smolińska, Sabina Bonkowska

 

Rowerowy wrzesień

Klasa VIII nowy rok szkolny rozpoczęła na sportowo. Dnia 16 września 2022r. miłośnicy dwóch kółek wyruszyli na rajd rowerowy do Sadlinek. Po dotarciu do celu wszyscy zasłużyli na odpoczynek, ciepłą herbatkę na świeżym powietrzu i pyszną pizzę.  Należy dodać, że pomimo niesprzyjającej pogody, gdyż wiało mocno, uczniowie pokonali ponad 40 km.

Oprac. M. Dolatta

Więcej…

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 16.09.2022 r. w naszej szkole wzorem lat ubiegłych odbyła się akcja Sprzątania Świata – Polska 2022r. W akcji wzięli udział uczniowie klas I-VIII pod opieką nauczycieli. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły i najbliższą okolicę. Odpady zostały zebrane do worków plastikowych i złożone w miejscach wyznaczonych do odbioru. Sprzątanie Świata to świetna lekcja ucząca młodych ludzi dbałości o Ziemię.

Wyjście w teren poprzedziła pogadankami Pani Dyrektor Alina Urbańska i Pani Marzena Smolińska opiekun Samorządu Uczniowskiego, które przybliżyły tematykę , cele i zasady bezpieczeństwa podczas akcji. Wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

Opracowała Marzena Smolińska

 

Więcej…

 

Uwaga!

Nastąpiła zmiana regulaminu konkursu plastycznego związanego z projektowaniem muralu o tematyce historycznej. Uczniowie mogą przynosić prace do Pani Świderskiej do 5 października 2022 r.

Szczegóły w regulaminie.

Zachęcamy uczniów klas IV-VIII do zabawy plastyczno-historycznej.

Organizatorzy

Szkoła Podstawowa w Korzeniewie, GOK Kwidzyn, grupa nieformalna „MY w Korzeniewie”

Regulamin

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości