Start Strona główna

Szkoła Podstawowa w Korzeniewie

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeniewie informuje, że w dniach od 9.08.2021 r. do 17.08.2021 r. gabinet dyrektora i sekretariat będzie nieczynny z powodu trwających prac remontowych w szkole.

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej w Korzeniewie odbyło się zakończenie roku szkolnego. Uroczystość szkolną zaszczycili swoją obecnością: Przewodnicząca Komisji społecznej, oświaty, kultury i sportu Pani Renata Krupa, Radni Gminy Kwidzyn, Pan Stanisław Wudarczyk i Pan Roman Górniewski. Podziękowaliśmy Pani Marzenie Smolińskiej Przewodniczącej Rady Rodziców za wieloletnią współpracę. Wyróżniający się w nauce i zachowaniu uczniowie zostali nagrodzeni. W tym roku nagrodę Wójta Gminy Kwidzyn otrzymało trzech uczniów z VIII klasy: Filip Smoliński, Maria Szymańska, Dominika Szawardak.

 

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021

wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom

składam najserdeczniejsze podziękowania

za całoroczna pracę i życzę,

by okres wakacji był czasem odpoczynku i radości.

Uczniom życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji,

uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrektor Szkoły

Alina Urbańska

 

Więcej…

 

Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu

Edukacja żywieniowo-kulinarna to połączenie przekazywania wiedzy teoretycznej dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, sposobu komponowania diety, wiedzy dotyczącej tego w jaki sposób mądrze robić zakupy, ale i tego jak jedzenie wpływa na nasz organizm z praktycznymi zajęciami, dzięki którym dzieci zdobywają praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, uczą się zasad higieny i pracy w kuchni.

Fundacja Szkoła na Widelcu od 2012 roku aktywnie działa na rzecz poprawy żywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Jej pracownicy, ale również wolontariusze prowadzą zajęcia w szkołach w całej Polsce podczas których łączą warsztaty kulinarne z przekazywaniem wiedzy o zdrowym żywieniu. Przekonują przede wszystkim do jedzenia warzyw i owoców, pokazują w jaki sposób można przygotować smaczne danie w prosty sposób, ale i zachęcają dzieci do próbowania nowych smaków.

Od 2017 roku do działań fundacja zaprosiła wszystkie szkoły z całej Polski rozpoczynając program Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu.

W roku szkolnym 2020/2021r. rozpoczęliśmy realizację  programu żywieniowego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Uczniowie naszej szkoły w ramach programu brali udział w warsztatach kulinarnych, promując piramidę żywienia.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Opracowały: Jolanta Zbyszyńska

Marzena Smolińska

 

Więcej…

 

NAJLEPSI SPORTOWCY

Na  uroczystym zakończeniu roku szkolnego wyróżniliśmy najlepszych sportowców . Najlepszą sportsmenka została Zofia Tyrał z klasy czwartej. Najlepszą lekkoatletką została Dominika Szawardak z klasy ósmej, a lekkoatletą- Kamil Bęc z klasy siódmej. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. W drugim półroczu przeprowadziliśmy również turniej z gier zespołowych dla klas  IV-VIII. Znakomicie zaprezentowała się w nim Zofia  Tyrau. Gratulujemy!

Opracował: Tomasz Serafin

 

Przygoda z niemieckim Abc…

Zakończyła się realizacja innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego, w której brali udział chętni uczniowie klasy 7 i 8. Na podsumowanie swojej przygody uczniowie klasy VII zrealizowali metodą projektu inscenizację pt. „Wir machen eine Reise”, czyli wybieramy się w podróż! Mini teatrzyk wakacyjnej wycieczki pociągiem obejrzeli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 Dzieci wysłuchały wypowiedzi starszych kolegów i koleżanek, potem „wsiedli” do pociągu i wspólnie udali się w wesołą podróż po … szkole. Na zakończenie omówili poznane słówka, wypowiedzi i w dobrych humorach wrócili na lekcję żeby zjeść zasłużone lody w ten upalny dzień

Więcej…

 

„Spójrz inaczej na agresję” w klasie VII

Uczniowie klasy VII w ramach realizacji programu „Spójrz inaczej na agresję” uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach profilaktycznych na temat agresji. Odwiedzili Krainę Przyrody i Przygody „Inny świat” w Krastudach. Wyjazd był współfinansowany ze środków GKRPA.

Oprac.H.Rybarczyk

 

Więcej…

 

Rajd rowerowy

Dnia 16 czerwca 2021r. klasa VI wyruszyła na rajd rowerowy. Do pokonania mieliśmy 36 km. Pierwszym naszym punktem docelowym było Muzeum w Kwidzynie. Tam kustosz Joanna Jezierska przeniosła nas do przeszłości. Po muzeum udaliśmy się na pyszne lody. Stąd wyruszyliśmy dalej w kierunku Janowa. Czekała nas długa trasa przez Podzamcze i Gurcz, ale wszyscy daliśmy radę. W Janowie czekała na nas pani Wiesława Szkutnik, która oprowadziła na po samorodnym, miejscowym muzeum i opowiedziała o historii naszego regionu. Po zwiedzaniu zasłużyliśmy na solidny posiłek i chwilę zabawy. Niestety, czas było wracać, a czekało nas jeszcze wiele km do przejechania. Rajd zakończył się ok. 15:00. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Opracowała: Magdalena Dolatta

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości