Start O szkole

Szkoła Podstawowa w Korzeniewie powstała w 1945 r.
SP w Korzeniewie jest szkołą samorządową prowadzona przez Urząd Gminy w Kwidzynie. Do roku szkolnego 1998/99 była szkołą ośmioklasową i obejmowała w swoim obwodzie następujące miejscowości: Korzeniewo, Lipianki, Gniewskie Pole, Mareza.
Od roku szkolnego 1999/2000 stała się szkołą sześcioklasową z kończącą szkołę klasą ósmą i zwiększyła swój obwód o wieś: Mareza, Obory, Nowy Dwór Kwidzyński, Grabówko, Grabowo.

Szkoła posiada świetlicę szkolną, do której uczęszcza ok 130 dzieci oraz bardzo ładną, dobrze wyposażoną bibliotekę oraz pracownię komputerową, w której znajduje się 12 komputerów połączonych siecią z dostępem do Internetu .

Szkoła posiada również boisko sportowe, dużą salę gimnastyczną doskonale wyposażoną w sprzęt sportowy oraz małą salkę dostosowaną do zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Największym powodzeniem w szkole cieszą się zajęcia sportowe oraz zajęcia w pracowni komputerowej.

Jaka ma być Szkoła Podstawowa w Korzeniewie?

Ma to być Szkoła, do której będą chętnie chcieli chodzić uczniowie, posyłać swoje dzieci rodzice, w której praca będzie satysfakcją i dumą. Ma to być miejsce,
w którym będą realizowały się marzenia wynikające z naturalnych instynktów i potrzeb człowieka - ciągłego poznawania, zdobywania wiedzy, umiejętności, doskonalenia własnej pracy, osiągania sukcesów na miarę własnych możliwości, radości bycia z innymi, którym się ufa, rozumie, podziwia i wspiera. Ma to być szkoła, w której silne związki będą oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Zastąpią podział na "my" i "oni", w których twórcy polityki i dyrektorzy przewodzą, ale nauczyciele i uczniowie są, jako pracujący na pierwszej linii, upoważnieni do wprowadzania ciągłych ulepszeń do wspólnie wykonywanej pracy. Ale najważniejsze, szkoła wymaga naszego aktywnego udziału w uświadamianiu tej roli szerokim kręgom społecznym poprzez aktywne włączanie się w proces przemian. Szkoła ma być miejscem, w którym młody człowiek zdobywa podstawowe zasady etyki, umiejętności, wiedzę pozwalającą mu rozwijać się na kolejnych szczeblach edukacji, sprostać zadaniom jakie stawiać mu będzie rzeczywistość, w której się znajdzie, ma być "zarażony" pragnieniem zdobywania wiedzy. Fundamentem do budowania tej wizji ma być historia, kultura naszej społeczności, jej doświadczenia i porażki, sukcesy, ale przede wszystkim wspólnie wytyczony cel.

Twój ulubiony przedmiot