Start Omnibus 2019 – turniej wiedzowo-sportowy klas I-III

Omnibus 2019 – turniej wiedzowo-sportowy klas I-III

1 lutego 2019 roku odbył się pierwszy turniej wiedzowo-sportowy OMNIBUS 2019 dla uczniów klas I-III. Uczniowie zakwalifikowani do części wiedzowej przeszli eliminacje w swoich klasach. W turnieju rywalizowało 18 uczniów. Byli dobrani losowo w trzyosobowe zespoły – po jednym przedstawicielu z każdej klasy.  Powstało 6 zespołów, które odpowiadały na pytania z różnych dziedzin.

I miejsce zajęła drużyna w składzie: B. Brodowski (kl.I), J. Browalska(kl.II) i Sz. Jaszczerski (kl.III).

II miejsce zajęli: F. Nowacki (kl.I), W. Wałaszewska (kl.II) i D. Czeszejko-Sochacka (kl.III).

III miejsce zdobyli : Karol Wilga (kl.I), A. Izbaner (kl.II) i M. Keslinke (kl.III).

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

W przerwie przed konkurencjami sportowymi wystąpiły jako cheerleaderki uczennice z klasy III.

Drugą część turnieju stanowiły konkurencje sportowe, w których wzięły udział  3 siedmioosobowe zespoły- po 2 uczniów z klas I-III i rodzic. Startujący zawodnicy wykazali się zwinnością i szybkością, ale najlepsza okazała się drużyna w składzie: A.  Zaworska i A. Włodarczyk (kl.I), m. Krupa i M. Nowak (kl.II), N. Jędrys i Sz. Jaszczerski (kl.III) oraz Pani  M. Lewandowska.

Wszystkie drużyny otrzymały medale, a klasy piękne piłki.  Nagrody ufundowała Pani Renata Krupa – radna Gminy Kwidzyn.