Start „Projekt z ZUS”

„Projekt z ZUS”

W naszej szkole był  realizowany projekt edukacyjny dla uczniów klas ósmych z WOS „Projekt z ZUS”. Celem tego projektu było uświadomienie uczniom jaka jest rola ubezpieczeń społecznych, co przyda im się w przyszłości. W trakcie realizacji projektu poznali oni podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników oraz świadczenia przysługujące ubezpieczonym. Uczniowie w ramach projektu mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji ”Ubezpieczenia społeczne. Dlaczego są ważne?”. Następnie przez kilka tygodni wykonywali prace konkursowe metodą projektu m.in.: plakaty, komiksy i animowane prezentacje w programie PowerPoint wyjaśniające, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Najlepsza praca wykonana przez Dominikę Szawardak, Marysię Szymańską i Filipa Smolińskiego została przesłana na konkurs. Praca w postaci plakatu została nagrodzona. Zespól otrzymał IIII miejsce. Komisja Wojewódzka powołana do przeprowadzenia Konkursu na najlepszą pracę wyjaśniającą, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, w ramach projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” edycja 2020/2021 przyznała naszej szkole III miejsce na szczeblu wojewódzkim.

Opracowała Anna Hals

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości