Start SZKOŁA DO HYMNU Narodowe Święto Niepodległości

SZKOŁA DO HYMNU Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to święto państwowe, które rokrocznie obchodzimy 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów (od 1795 do 1918). Święto to zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Przywrócono je dopiero ustawą w okresie transformacji systemowej, która miała miejsce w 1989 roku.

Co roku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada obchodzone jest bardzo uroczyście. W wielu miejscach Polski odbywają się specjalne przemarsze. Organizowane są koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki, wykłady, inscenizacje historyczne - pamiętając o zagrożeniu epidemiologicznym nie zapominajmy o zachowaniu szczególnych środków ostrożności.

My również uczciliśmy Święto Narodowe.

Dzisiaj uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, Z uwagi na trwający stan epidemii świętowaliśmy w mniejszych grupach przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Każda klasa o godzinie 11.11 zaśpiewała hymn Polski w swojej klasie. Społeczność szkolna mogła zapoznać się z treścią gazetki tematycznej oraz prezentacją na temat Święta 11 Listopada.

Dumni ze swojej Ojczyzny, pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej na naszych domach.

Opracowała Anna Hals

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości