Start Wycieczka do Krakowa i Częstochowy 17-19 listopada 2021 r. w ramach realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę

Wycieczka do Krakowa i Częstochowy 17-19 listopada 2021 r. w ramach realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę

W dniach 17-19 listopada 2021 r. w ramach realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” odbyła się trzydniowa wycieczka do Krakowa  i Częstochowy. Wzięło w niej udział 40 uczniów klas IV-VIII oraz 4 opiekunów (P. Magdalena Dolatta, P. Halina Rybarczyk, P. Beata Kluska-pielęgniarka, P. Teresa Chmiel-mama ucznia).Pierwszego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem Sanktuarium na Jasnej Górze. Podziwialiśmy m.in. Kaplicę Cudownego Obrazu Matki Bożej, Bazylikę Jasnogórską, Salę Rycerską i  Skarbiec. Potem pojechaliśmy na nocleg do Krakowa do hostelu Premium. Drugiego dnia z panią przewodnik zwiedzaliśmy Kraków przy użyciu bezprzewodowego urządzenia  do komunikacji. To był strzał w dziesiątkę. Każdy mógł dokładnie usłyszeć, co mówi przewodnik.  W programie zwiedzania znalazły się przede wszystkim: Rynek Główny, Sukiennice, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, kościółek św. Wojciecha, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza (zwiedzanie wnętrz), Droga Królewska, wzgórze Wawelskie, zwiedzanie Zamku Królewskiego  na Wawelu–Katedra i podziemia (Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Muzeum Katedralne), obserwacja rzeźby smoka wawelskiego. Ostatniego dnia zwiedziliśmy w Krakowie Muzeum Lotnictwa i weszliśmy na Kopiec Kościuszki. Po południu wyruszyliśmy  w podróż powrotną do Korzeniewa.

Dzięki udziałowi w programie MEiN dofinansowane zostały: przejazd autokarem, usługa przewodnicka, noclegi, ubezpieczenie, bilety wstępu, wyżywienie.

Wycieczka współfinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach realizacji przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Tematyka wycieczki zaś przybliżyła uczniom kulturę  i dziedzictwo naszej ojczyzny.

Oprac. H. Rybarczyk

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości