Start Zdrowo jem, więcej wiem

Zdrowo jem, więcej wiem

 

 

 

PROJEKT

Uczniowie klasy I SP w Korzeniewie, w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 (od października do stycznia) realizowali ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem” objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy - Agaty Kornahauser-Dudy. Skierowany był on do uczniów zerówek i klas I-III szkół podstawowych. To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe.

Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem było również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Kolejnym celem było kształcenie rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

W ramach projektu przeprowadzono dwie lekcje: „Co należy jeść, aby być zdrowym?”, „W białej krainie – ostrożnie z cukrem i solą”, dwa konkursy plastyczne: „Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy”, „Dbam o zdrowie”, zajęcia plastyczne „Kosz pełen zdrowia”. Uczniowie i uczennice nauczyli się śpiewać piosenkę „Witaminki”. Wzięli udział w zabawie integracyjnej „Sałatka owocowa”. Układali zagadki i je rozwiązywali w zabawie „Zgadnij jaki to owoc?”. Dzięki uprzejmości babci ucznia klasy I (Szymona Sobianek) udało się zorganizować wizytę w gospodarstwie pod hasłem: "Skąd pochodzi zdrowe jajko?". Dzieci obejrzały różne gatunki kur, mogły je pogłaskać, nakarmić. Wysłuchały informacji nt. jak powstaje jajko, czym należy karmić kury, aby jajka były zdrowe. Zobaczyły miejsce, w którym kury znoszą jajka. Do współpracy przy realizacji projektu zaproszono uczennice klasy VII, które przeczytały dzieciom wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”, po czym dyskutowano o zachowaniach warzyw, a uczniowie klasy I wcielali się w role warzyw i recytowały fragmenty wiersza. Podczas zebrania z rodzicami zostało przeprowadzone forum zdrowia dla rodziców „Jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?” Rodzice otrzymali wskazówki, ulotki i inne przydatne materiały. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymają na koniec roku szkolnego dyplomy i upominki od organizatorów projektu.

Sabina Bonkowska, Anna Ronowska

 


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości