Start NARODOWE CZYTANIE „BALLADY I ROMANSE”

NARODOWE CZYTANIE „BALLADY I ROMANSE”

2 września (piątek) otworzyliśmy nowy rok szkolny udziałem w XI edycji Narodowego Czytania 2022, nad którym, jak co roku, patronat objęła Para Prezydencka.

Nasza szkoła we współpracy z Biblioteką Publiczna-ą w Korzeniewie zorganizowała Narodowe Czytanie 2022 . W tym dniu nie zabrakło pięknych strojów, wianków oraz chętnych do czytania. Serdecznie dziękujemy za czynny udział przybyłym Gościom: Panu Wójtowi Gminy Kwidzyn Dariuszowi Wierzbie, Pani Sołtys i Radnej Renacie Krupie, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeniewie Alinie Urbańskiej, Pani Dyrektor Przedszkola w Korzeniewie Marzenie Laskowskiej, Pani Alicji Bryksy – wieloletniej bibliotekarce Filii w Korzeniewie. W organizację tego dnia włączyli się następujący nauczyciele: Anna Hals, Halina Rybarczyk, Marzena Smolińska Wyrazy podziękowania składamy także paniom z kuchni za upieczenie pysznego ciasta i pani Ilonie Doroszewskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji. Za przygotowanie uczniów do czytania fragmentów „Ballad i romansów” odpowiedzialna była pani Halina Rybarczyk.

Dziękujemy wszystkim czytającym za to, że mogliśmy zanurzyć się na chwilę w świat poezji romantycznej.

Na zakończenie tego dnia został ogłoszony konkurs na czytanie ze zrozumieniem fragmentów tekstów „Ballad i romansów”. Najlepiej wypadli następujący uczniowie:

Oliwia Gostumska – klasa VIII

Justyna Browalska – klasa VI

Szymon Jaszczerski – klasa VII

Michał Nowak – klasa VI

Cysewska – klasa VI

Krupa – klasa VI

Kamil Kiepulski – klasa VI

Wiktoria Świderska – klasa V

Antonina Olszewska – klasa IV

GRATULACJE!

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości