Start Apteczka

Apteczka

To rekomendowany program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowany wśród uczniów klasy VII od listopada br. Realizatorkami programu są Lidia Banaś i Jolanta Zbyszyńska.

Celem programu jest rozwijanie w uczniach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

Podczas spotkań wspólnie z uczniami zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, uczniowie tworzą i wyposażają swoje Apteczki. Uczymy optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami. Na zajęciach omawiamy następujące zagadnienia:

  1. Apteczka skarbów-jak leczyć rany duszy?

  2. Optymizm-myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej!

  3. Przyjaźń-okazuj miłość i przyjaźń!

  4. Kreatywność-ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty!

  5. Wytrwałość-nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!

  6. Zdrowie fizyczne-dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie!

  7. Szczerość-nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia!

  8. Życzliwość-próbuj zrozumieć i wspierać innych!

  9. Wdzięczność-okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka!

  10. Marzenia-wyznaczaj sobie cele i podążaj za marzeniami!

Realizacja programu przyczynia się do rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Uczniowie podczas zajęć nabywają ważnych umiejętności a przy tym dobrze bawią się i uczestniczą w ćwiczeniach relaksacyjnych i poznawczych.

Na początek prezentujemy spotkanie z okazji Dnia Życzliwości i Klasowych Andrzejek :)


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości