Start Tradycyjny Sad

Tradycyjny Sad

Nasza szkoła w tym roku startuje w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym, o nazwie "Tradycyjny Sad", organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt polega na promocji starych gatunków drzew.
W tym celu stworzyliśmy 11 osobowy zespół, w którym jest 10 uczniów oraz nauczyciel, który pełni rolę opiekuna. Zgłosiliśmy się chętnie do utworzenia zespołu i nadaliśmy mu nazwę: WIOSENNE HIPCIE. Od razu zabraliśmy się do pracy. Stworzyliśmy własne logo, podzieliliśmy się na funkcję, biorąc pod uwagę każdego najsilniejsze strony, a teraz poświęcamy czas na wykonanie powierzonych nam zadań.
Wybraliśmy teren pod uprawę drzew, ciągle szukamy informacji o starych odmianach drzew, ale do naszego sadu ostatecznie zdecydowaliśmy się na jabłonie.
Ostatnio w naszej szkole odbyło się również spotkanie na którym gościł pan z EKO INICJATYWY. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się dużo o gatunkach drzew, ich uprawie i pielęgnacji. Temat został również rozszerzony o bioróżnorodność i ekologię.
Obecnie pracujemy nad księgą sadu i kolejnymi powierzonymi zadaniami.
Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli, by przy szkole mógł powstać sad.
Zespół WIOSENNYCH HIPCI

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości