Start II ETAP PROJEKTU TRADYCYJNY SAD

II ETAP PROJEKTU TRADYCYJNY SAD

Zespół WIOSENNE HIPCIE, składający się z uczniów klasy VI, zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu tradycyjny sad. Obecnie zajmujemy 4 miejsce na 55 zespołów, które zakwalifikowały się do II etapu wśród szkół podstawowych.

Drugi etap, to już działania praktyczne, którego zadania trzeba zrealizować do 23 czerwca 2023 roku. Obejmuje promocję projektu i założenie mini sadu. Obecnie stworzyliśmy już ulotki, które zostały rozdane. Stworzyliśmy własnego pomysłu plakaty, które zostały rozwieszone w naszej szkole, jak również udaliśmy się do przedszkola, gdzie zostawiliśmy ulotki, zawiesiliśmy plakaty oraz krótko omówiliśmy najmłodszym i ich opiekunom plan naszego działania jak również zachęcaliśmy do zakładania własnych przydomowych mini sadów.

Podkreśliliśmy również ważność restytucji historycznych odmian drzew owocowych na ziemiach polskich i to, że sady złożone z dawnych odmian mogą przynieść dużo dobrego ich użytkownikom.

Teraz jesteśmy w trakcji do drukowania ulotek, tworzenia prezentacji i dalszych stron księgi. Mamy również umówionych kilka spotkań z rodzicami, z kółkiem gospodyń wiejskich, zamierzamy się również wybrać do biblioteki w Korzeniewie, by jak najdalej promować nasz projekt.

Cały czas zajmujemy się promocją, a na dniach zaczynamy pracę w naszym szkolnym sadzie.

Wszystkie informacje o projekcie na bieżąco będziemy uaktualniać, na naszej szkolnej stronie internetowej.

WIOSENNE HIPCIE

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości