Start Trzydniowa wycieczka do Gniezna i Poznania- 26-28 kwietnia 2023 r.

Trzydniowa wycieczka do Gniezna i Poznania- 26-28 kwietnia 2023 r.

34 uczniów naszej szkoły pod opieką Pań: Teresy Chmiel, Agnieszki Grąbkowskiej, Beaty Kluski oraz Haliny Rybarczyk odwiedziło Gniezno i Poznań. W programie znalazło się:

Dzień I

-Zwiedzanie Katedry w Gnieźnie z przewodnikiem. Grupa zobaczyła m.in. Drzwi Gnieźnieńskie oraz katedrę koronacyjną królów polskich.

-Wycieczka Detektywi Historii, polegająca na zwiedzaniu Poznania w animowany sposób. Bawiąc się  w detektywów, zobaczyliśmy: Katedrę na Ostrowie Tumskim z grobami pierwszych polskich władców, Stary Rynek, pokaz koziołków na ratuszowej wieży, Farę, Zamek.

Dzień II

-Gra terenowa Geozbieracze, podczas której uczestnicy wycieczki poszukiwali  skrytek poukrywanych w jednym z najpopularniejszych obiektów rekreacyjnych w Poznaniu - parku Cytadela. Gra przypominała leśny trekking i była podobna do istniejącego na całym świecie geocachingu.

-Wizyta w galerii handlowej „Posnania”.

-Gra miejska Wyścig Powstańców, podczas której uczniowie poznali miejsca i postacie związane ze zwycięskim Powstaniem Wielkopolskim. Uczniowie w kilkuosobowych zespołach szukali miejsc zaznaczonych na mapie oraz wykonywali zadania nawiązujące do historycznych wydarzeń.

Dzień III

-Wycieczka animowana Survival w Palmiarni- przemierzyliśmy  ekspozycję palmiarni  wzbogaconą o animacje przypominające survival. Wycieczkę poprowadziła pani przewodnik w stroju "Indiana Jonesa".

-Gra miejska Pogromcy Enigmy- próbowaliśmy tym razem  złamać kod Enigmy - niemieckiej maszyny szyfrującej. Każda grupa otrzymała swoją kopię Enigmy i szukała w Dzielnicy Cesarskiej miejsc zaznaczonych na mapie. Gra opierała się o logiczne myślenie w kontekście łamania kodu.

Poza tym… odwiedziliśmy ulubiony sklep spożywczy wiele razy i spaliśmy w miłym hostelu blisko Starego Miasta, skąd mieliśmy blisko do restauracji, w których jedliśmy posiłki.

Wycieczka przyniosła wiele cudownych wrażeń. Niektórzy mówili, że była za krótka.

Dziękujemy anonimowemu sponsorowi, który podarował 4000 zł na pokrycie kosztów przewozu,  Pani Monice Wałaszewskiej za włączenie się w organizację wycieczki, Paniom Teresie Chmiel i Agnieszce Grąbkowskiej- serdecznym Mamom, które z troską opiekowały się wszystkimi uczniami oraz Pani Beacie Klusce, która czuwała nad wszystkim z pielęgniarską werwą.

Oprac.H.Rybarczyk

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości