Start Łąka kwietna na terenie naszej szkoły-realizacja projektu INNES.

Łąka kwietna na terenie naszej szkoły-realizacja projektu INNES.

INNES to Innowacyjna Edukacja Szkolna realizowana dzięki Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA – operatora programu English Teaching w partnerstwie z ByBi.
ByBi to norweska organizacja pozarządowa z siedzibą w Oslo, działająca na rzecz zwiększania wiedzy i świadomości na temat znaczenia pszczół w funkcjonowaniu ekosystemów zamieszkałych przez ludzi. Organizacja podjęła m.in. inicjatywę stworzenia „pszczelej autostrady”, prowadzącej przez Oslo i zbudowania schronienia dla dzikich zapylaczy. Od kilku tygodni w naszej szkole realizujemy projekt INNES, w ramach którego chcemy zmienić trawnik w kwietną łąkę. Projekt zakłada tworzenie łąki od podstaw, krok po kroku, od przygotowania podłoża, poprzez zasiew i obserwację wszystkich etapów wzrostu roślin. Teren łąki będzie idealnym miejscem obserwacji przyrodniczych roślin i zamieszkujących łąkę owadów. Nasza łąka ma być miejscem przyjaznym dla małych organizmów, na której będą mogły zamieszkać owady zapylające.

Koordynator projektu Natalia Kędziora

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości