Start Szkoła bliska pracy – warsztaty dla uczniów klasy VIII

Szkoła bliska pracy – warsztaty dla uczniów klasy VIII

Pomysł na  „Szkoła bliska pracy” powstał we współpracy LACROIX z firmą Seb-Team zajmującą się doradztwem zawodowym oraz szkoleniami i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Cały projekt ma na celu promocję kształcenia młodzieży na kierunkach technicznych w całym powiecie kwidzyńskim oraz podniesienie świadomości wśród uczniów na temat kreowania swojej ścieżki zawodowej w przyszłości.

W miesiącu  grudniu  2022 roku uczniowie klasy VIII naszej szkoły odwiedzili firmę LACROX. Zapoznali  się z historią firmy, jej działalnością jak również poznali sektory rynku, na których rozwijane są  oferty zakładu. Uczniowie poznali nazwy  firm z którymi  zakład współpracuje oraz zobrazowano im  ścieżkę rozwoju w LACROIX.

Kolejnym  etapem projektu w którym uczniowie klasy VIII wzięli udział były  przeprowadzone w szkole  warsztaty ( 29.05.2023r.)  z elektroniki przeprowadzane na zestawach EL-GO. Warsztaty były prowadzone przez uczniów będących przedstawicielami  klasy patronackiej – technik elektronik – w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Starsi koledzy wprowadzali uczestników warsztatów w świat elektroniki, pokazując im te łatwiejsze, jak i trudniejsze połączenia elektroniczne.  Całe warsztaty opierały się nie tylko na zabawie, ale również budowaniu świadomości o elektronice jak i nauce współpracy pomiędzy uczniami.

Opracowała pedagog - Dorota Zaze

Foto relacja.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości