Start Klasa VII ma swoją apteczkę emocjonalną …

Klasa VII ma swoją apteczkę emocjonalną …

30 maja uczniowie zakończyli systematyczne wtorkowe zajęcia w ramach realizacji rekomendowanego programu profilaktyki i promocji zdrowia pt. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Spotkania były realizowane przez cały rok szkolny i obejmowały tematy rozwijające w uczniach podstawowe umiejętności społeczne i emocjonalne oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Były to m.in. szczerość, życzliwość, zdrowie, uśmiech, wdzięczność i marzenia! Optymizmu można się nauczyć - postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia :))

Najważniejszym celem zajęć było bycie z drugim człowiekiem, szczęście, dobre wzajemne relacje oraz konfrontowanie się. Była pozytywna atmosfera, pełna życzliwości, spokoju, wzajemnej akceptacji i zrozumienia. Były również listy do rodziców, wspólne drugie śniadania oraz specjalny Gość - pani Katarzyna Raba – fizjoterapeutka z Kwidzyna, która wzbogaciła wiedzę dziewcząt o podstawy zdrowia kobiety. Opowiedziała także o tajnikach pracy w zawodzie fizjoterapeuty.

Na zakończenie spotkań uczniowie otrzymali dyplom ukończenia programu, upominki oraz słodkości od Pani Dyrektor – Aliny Urbańskiej jako docenienie ich wysiłku w pracy nad sobą i swoją klasą! Będzie dobrze ...

Dziękuję! To był twórczo spędzony czas z Wami :)

Opr. Lidia Banaś

 
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości