Start Doposażenie pracowni fizyczno-chemicznej

Doposażenie pracowni fizyczno-chemicznej

W październiku br. nasza szkolna pracownia fizyczno-chemiczna została wzbogacona o wyjątkowe pomoce dydaktyczne. Dzięki pozyskanej przez Gminę Kwidzyn darowiźnie z firmy Gaz-System doposażono nasze laboratorium w takie przyrządy jak m.in. falownica do demonstracji fal poprzecznych i podłużnych, siłomierze, pryzmaty, gotowe zestawy do badania tarcia, pomiaru ciśnienia atmosferycznego i ruchu jednostajnego, elektrolizer, miernik, termometr Galileusza czy zestaw naczyń połączonych. Uczniowie klas VII i VIII mieli już okazję wykorzystać w/w pomoce podczas doświadczeń na lekcjach fizyki i chemii. Najwięcej zainteresowania wzbudzało badanie linii pola magnetycznego, rozszerzalności cieplnej metali oraz chemiczne gry edukacyjne: memory i domino.

„GAZ-SYSTEM dla Edukacji” to program, w ramach którego spółka przekazuje samorządom wsparcie finansowe na doposażenie szkolnych pracowni oraz na zakup sprzętu sportowego. Tegoroczna IV edycja objęła szkoły w 29 gminach, w tym w Gminie Kwidzyn, a łączna suma środków przekazanych przez spółkę w 2023r. to aż 551 tys. zł.
Gaz-System od wielu lat aktywnie wspiera instytucje działające na rzecz nauki, edukacji, oświaty i wychowania, a także ochrony kultury polskiej i tradycji. Patronat nad programem objęło także Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na temat programu na stronie internetowej spółki: https://www.gaz-system.pl/pl/esg/wsparcie-edukacyjne/gaz-system-dla-edukacji.html

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Oprac.: Emilia Kaczorowska

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości