Start WYCIECZKA KLAS I-III OLSZTYN-OLSZTYNEK

WYCIECZKA KLAS I-III OLSZTYN-OLSZTYNEK

W środę 24 kwietnia 2024r. uczniowie klas I – III  wyruszyli wraz z opiekunami p. Anna Świderską, p. Anną Ronowską, p. Renatą Bednarczyk, p. Dorotą Zaze, p. Sabiną Bonkowską na wycieczkę do Olsztyna i Olsztynka. Pierwszym punktem wycieczki był  pobyt w olsztyńskim Planetarium. Dzieci obejrzały seans pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”, który był odpowiedzią na najbardziej nurtujące ludzkość pytania: Dlaczego świeci Słońce? Jak „działa” Księżyc? Jak zmieniają się pory roku?  Seans w sposób bardzo prosty wyjaśnił w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują życie na Ziemi, jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży oraz lądowań na Srebrnym Globie. W prosty i zabawny sposób przedstawione zostały najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować na nocnym i dziennym niebie.

Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku. Dzieci poznały cykl powstawania szkła i gotowego produktu oraz komponenty potrzebne do jego wytwarzania. Uczestniczyły w lekcji teoretycznej oraz pokazie praktycznym. Z zaciekawieniem obserwowały tworzenie szklanych przedmiotów, które błyskawicznie i precyzyjnie powstawały w rękach hutników. Obserwowały jak powstają szklane cudeńka – ptaszki, kwiaty, serduszka, które cieszą oko. Dzieci mogły wykazać się zdobytą wiedzą, odpowiadając na pytania z czego powstaje szkło, w jakiej temperaturze jest wytapiane i jak nazywają się narzędzia wykorzystywane do tworzenia szklanych arcydzieł. Kilkoro dzieci za prawidłowe odpowiedzi otrzymało jako nagrody szklane ozdoby. Wszyscy mogli na pamiątkę kupić różne szklane ozdoby.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Uczniowie poznawali architekturę dawnej wsi oraz jak wyglądało życie codzienne jej mieszkańców. Później zjedliśmy posiłek w McDonald’s.

Pogoda dopisywała, a  uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń i emocji .

Opracowała A. Świderska

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości