Start Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego ,,Spójrz Inaczej" w kl. II

Zajęcia wychowawczo-profilaktyczne w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego ,,Spójrz Inaczej" w kl. II

Program ,,Spójrz inaczej” realizowany był w klasie II od listopada 2023r do maja 2024r. Środki na realizację zadań pozyskano z GPPiRPA.  W ramach zajęć  dzieci uczyły się rozumienia siebie i innych, rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb, wyrażania emocji w konstruktywny  sposób, lepszego radzenia sobie z problemami. Rozwijały umiejętności  dobrego współżycia z innymi i znajdowania w sobie oparcia w trudnych sytuacjach tak, aby w przyszłości nie sięgali w tym celu po środki uzależniające.

Uczniowie nabyli nowe wiadomości i umiejętności poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe, plastyczne, pracę w grupie, wzajemne rozmowy. Na wszystkich zajęciach ćwiczyli z dużym zaangażowaniem i radością. Najbardziej podobało im się zadanie  ,,Zdrowe śniadanie”, podczas którego samodzielnie mogli przygotować w klasie ,,zdrowe kanapki” na drugie śniadanie. Wiele radości dostarczyły odgrywane scenki dramowe.

Uczniowie stwierdzili, że zajęcia były bardzo ciekawe. Podczas zajęć czuli się bardzo dobrze i chcieliby uczestniczyć w przyszłości w takich zajęciach.

Opracowała Anna Świderska

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości