Start Przyjęcie klasy I do grona czytelników szkolnej biblioteki

Przyjęcie klasy I do grona czytelników szkolnej biblioteki

24 listopada 2023 roku odbyło się przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników - to dla nich ważne wydarzenie. Uroczystość miała miejsce w bibliotece szkolnej i klasie. Po powitaniu nauczyciel bibliotekarz zaprezentował różnorodne materiały gromadzone w naszej bibliotece szkolnej, jak książki, broszury, materiały audiowizualne, czasopisma. Dzieci dowiedziały się również, czym jest czytelnia, wypożyczalnia, regał biblioteczny, jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Uczniowie bezbłędnie wykazali różnicę między księgarnią, a biblioteką. Ponadto została przeprowadzona rozmowa o konieczności dobrego obchodzenia się z książką. Dzieci, kiedy już poznały „prośby książki” złożyły uroczyste ślubowanie. Od tej chwili stały się czytelnikami biblioteki szkolnej i z niecierpliwością czekały na wypożyczenie książeczki.

Z uwagi na zbliżające się Święto Pluszowego Misia, uczniowie rozwiązywali zadania i zagadki związane z tą postacią, dowiedzieli się skąd pochodzi Kubuś Puchatek a na zakończenie jeden z uczniów został przebrany za Kubusia Puchatka, który miał za zadanie ugościć swoich kolegów. Uczniowie w tym dniu też mieli swoje misie, o których opowiedzieli kilka słów, dlaczego są dla nich tak ważne.

Teraz już pierwszoklasiści mogą samodzielnie wypożyczyć książkę z biblioteki. Spotkanie zakończyło rozdaniem dzieciom zakładek do książek. Ponadto wszyscy otrzymali Wyprawkę w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Opracowała: Anna Hals

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości