Start Przygody z językiem niemieckim

Przygody z językiem niemieckim

Uczniowie klasy 7 i 8 w ostatnim czasie aktywnie włączyli się w kilka dodatkowych działań rozwijających umiejętności językowe i kulturoznawcze naszych europejskich sąsiadów.

Dwa zespoły uczniów -  Sandra Łojewska i Weronika Wałaszewska oraz Liliana Plichta i Michał Maścianica, reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wiedzy o krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych w SPOMS w Kwidzynie. Natomiast w Wojewódzkim Konkursie „Wiedzy o Unii Europejskiej” swoją wiedzą wykazywali się online: Alicja Grąbkowska, Martyna Kamińska, Sandra Łojewska,  Weronika Wałaszewska, Wojciech Chmiel, Milena Wolicka, Paulina Dudek, Liliana Plichta. Konkurs zorganizował Urząd Województwa Pomorskiego z okazji 20-lecia przyłączenia Polski do Unii Europejskiej. Gratulujemy uczniom odwagi i zapału w zdobywaniu nowych umiejętności!

Najstarsze klasy zaangażowały się również w realizację projektów językowych, które zachęcały ich do wzajemnej współpracy i nauki. Chłopcy z kl.7 zaprezentowali bogate informacje o Polsce – historię przyjęcia do UE, ciekawostki turystyczne, znane postaci, regiony warte zobaczenia, potrawy, by przybliżyć swoją ojczyznę klasie z okazji święta UE. Z kolei klasa 8 czytała bajki braci Grimm … niemieckich bajkopisarzy i uczonych. Uczniowie opracowali samodzielnie scenografię i w bardzo przyjaznej atmosferze odwiedzili klasy 1-3, by opowiedzieć im bajkę „Złota gęś”. Zabawy i nauki było co niemiara… Kto dotknął gąseczkę musiał iść z Głuptaskiem na wycieczkę :) Dobro w bajce zwyciężyło! Dziękujemy za wspólną przygodę w tym roku szkolnym :)

Opr.

Lidia Banaś

 


 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sonda
Twój ulubiony przedmiot
 
Szukaj
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości